Шановний докторе Комаровський!

Як кожна мама, перш за все дякую за Вашу роботу, результати якої не лише дозволяють вашим читачам і глядачам ростити здорових діток, але й додають спокою і впевненості батькам, що врешті-решт примножує щастя мільйонів родин.

Більше трьох років я мешкаю за межами України і з початком вагітності зіштовхнулася з проблемою пошуку інформації. Оскільки я володію чотирма мовами, то переді мною відкрилися величезні можливості читати літературу не лише українською та російською мовами, але й англійською та іспанською. Однак ця безсумнівна перевага відкрила й багато проблем, адже медичні знання, традиції і міфи кожного суспільства дуже відрізняються, що мене спочатку спантеличувало. Мами з України в один голос рекомендували доктора Комаровського. Незважаючи на те, що у мене вже були товстелезні британські видання, логіка і здоровий глузд доктора Комаровського нам прийшлися дуже до вподоби! Разом із тим ми можемо поділитися досвідом вагітності й пологів в Аргентині.

Cистема охорони здоров’я. В Аргентині існує дві системи охорони здоров’я: державна й приватна (страхова). Державна медицина абсолютно безкоштовна (навіть для іноземців!), професійна і не передбачає додаткових «вдячностей». Однак місцевим мешканцям іноді не подобається вигляд лікарень, необхідність сидіння в чергах із людьми нижчого соціального рівня, тому вони обирають приватну (страхову) медицину. Медична страховка коштуватиме родині дорого (страховка в надійній компанії на родину — орієнтовно 5500 грн щомісяця) й покриватиме майже усі медичні послуги й ліки. Але потрібно уважно читати контракт, оскільки деякі компанії покривають певні види послуг не повною мірою.

Хоча ми й планували вагітність, про страховку забули. І коли прийшли із вагітністю в страхову компанію, то нам заявили, що наш випадок класифікуватиметься як наявність передумов і коштуватиме значно дорожче (близько 18 000 грн на місяць). Звісно, нам не залишалося нічого, як піти на «фріланс» і платити лікарю приватно за кожен візит. Це виявилося найдешевшим варіантом, за винятком того, якби ми обрали державну публічну лікарню. Відтак, ми організували власну «змішану» систему: вакцинацію і курси підготовки до пологів і батьківства пройшли в державній лікарні безкоштовно, а пологи, нагляд лікаря та аналізи — в приватній клініці. Ціни виявилися доступні. А оскільки вагітність проходила без ускладнень, то для нас «фріланс» виявився економнішим за медичну страховку. Варто відмітити, що питання «вакцинувати чи ні?» тут навіть не стоїть, бо вакцинують усіх і відмовлятися ніхто навіть не думає.

Якість медичних послуг. Лікарі в Аргентині професійні й надзвичайно дружелюбні навіть у публічних лікарнях. Багато розмовляють із вагітними, розкажуть детально про харчування, опишуть усі можливі відчуття й багато іншого. В середньому мій візит до лікаря тривав 30–40 хвилин. Підхід до вагітності й пологів дуже природній, вітамінів і ліків багато не призначають (фолієва кислота і мультивітаміни із залізом), рекомендують природні пологи без епідуральної анестезії. Однак деякі жінки надають перевагу запланованому кесареву розтину — це вважається серед мам модним, бо є менш болісним, але, зауважу ще раз, професійні лікарі цього не рекомендують. В Аргентині категорично не дозволяють переношувати, навіть тиждень.

Інша справа з традиціями. Суспільство переповнене міфами й віруваннями про те, як правильно доглядати за дітьми. В той час як в Україні це у більшості випадків лише надмірна турбота, то тут традиції дуже дивні: мамам рекомендують пити нефільтроване пиво під час годування груддю (для збільшення кількості молока), масажувати груди гребінцем (для покращення притоку молока), проколювати вуха дівчаткам в перші дні життя (бо вони ще не відчувають болю), брити новонародженим голівки ще в лікарні (для покращення якості та густоти волосся). Однак проблема в тому, що суспільство традиційне й дуже тисне на молодих мам у слідуванні цим звичаям, тому всі «відхилення» сприймаються дуже критично та негативно коментуються — жодна логіка тут не працює.

Мами й діти погано харчуються, овочі і фрукти практично не вживають, дітям у дитсадки та школу із собою дають газовані напої, чіпси та шоколадки. Дівчатка починають носити платформу з 2–3 рочків. Дорослі палять цигарки в присутності дітей... І ще багато інших необережностей і недбалості я побачила у дійсно серйозних питаннях здоров’я. Тому нам доводиться зі стальним духом і нервами відстоювати власну позицію. Не передбачається жодна дієта і для мам, які годують дітей грудьми.

Пологи. У нас був запланований кесарів розтин, оскільки дитина не опускалася і шийка матки не розкривалася, а кількість амніотичної рідини зменшувалася. На пологах був присутній мій чоловік (ніяких аналізів здавати не треба було, його тільки перевдягнули перед операційною) і він навіть дивився з-за шторки на все, що відбувалося. Пологи пройшли вдало й швидко, отримали 9 за Апгар.

В кімнаті нашої приватної клініки було окреме ліжко для тата, а ще його також годували (мама була спокійна за тата!). Медсестри допомагали міняти малечі підгузки, купати дитину й проводити усі необхідні процедури мамі. В палаті була окрема ванна кімната з душем, тому все було досить комфортно. Виписали нас на другий день, вручивши «дитячу книжечку» — книжечку, де протягом перших років лікарі ставитимуть відмітки про огляди та вакцинацію. В книжечці є інформація про пологи і навіть рекомендації мамі щодо основних «правил поводження» із малечею.

Зараз нам три тижні, тому на черзі другий огляд у педіатра. Поки у нас все пречудово, ми лікарю подобаємося, бо приходимо до нього без проблем, а з гарним настроєм. Ми нашого педіатра поважаємо і не розкриваємо йому таємницю, що ми «комарьонок».

Сподіваюся, що інформація Вам виявилася цікавою. Ще раз дякую за Вашу роботу. Успіхів Вам!

З глибокою повагою,

Аліна

(Перевод письма на русский язык можно прочесть здесь.)

опубликовано 16/04/2015 17:07
обновлено 20/06/2015
Интересные письма, Мир детства

Комментарии

Для того чтобы оставить комментарий, пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.

Скачивайте наши приложения

Приложение Кроха